Aktualności

Zalety produkcji seryjnej Sigern – przewodnik dla Klientów

Jeżeli potrzebujesz wykonać dużą ilość detali w produkcji seryjnej to ważne jest, aby każdy z nich był identyczny. Wyprodukowane części stanowią, bowiem składnik finalnego produktu, który musi spełniać odpowiednie wymagania, aby zadowolić przyszłych klientów. Sigern zapewnia profesjonalną produkcję seryjną detali wykonanych z tworzyw sztucznych lub aluminium, zapewniając najwyższą, jakość i precyzję.

 

Jak wytwarza się seryjne detale z tworzyw sztucznych?

 

Sigern oferuje produkcje seryjną elementów z tworzyw sztucznych metodą wtrysku. Polega ona na wypełnieniu pod wpływem ciśnienia wcześniej przygotowanej w naszej narzędziowni formy, uplastycznionym tworzywem, które zastygając w niej, przybiera wymagany kształt. Należy jasno powiedzieć, że ten typ procesu wymaga dużego doświadczenia oraz umiejętności, aby wykonać wszystkie części w zamierzonych tolerancjach. Nasza wykwalifikowana kadra zapewnia dotrzymanie wszystkich tolerancji wymiarowych oraz kształtowych, co jest bezwzględnie wymagane podczas produkcji seryjnej.

 

Proces formowania zaczyna się od ustawienia parametrów wtrysku takich jak, stopień uplastycznienia tworzywa,temperatura, czas docisku oraz szybkość chłodzenia. Zazwyczaj pierwsze wypraski są utylizowane, w celu dobrania odpowiednich parametrów procesu. Kiedy warunki są ustabilizowane, następuje wtrysk tworzywa do formy oraz szybkie chłodzenie. Zastosowanie docisku zmniejsza ilość pęcherzyków powietrza w detalu, co pozytywnie wpływa na wytrzymałość wypraski. Czas na wytworzenie gotowego elementu to jedynie kilka sekund, po upływie, których, maszyna jest od razu gotowa na produkcję kolejnej części.Często z jednej formy wypada nawet kilkanaście elementów – zależy to od ostatecznych rozmiarów produktu

 

 

Jak wytwarza się seryjnie detale z aluminium?

 

Aluminium to również świetny materiał, który nadaje się do formowania metodą wtryskową. Nasza firma wytwarza nowoczesne formy wtryskowe, które zapewniają wysoką, jakość powierzchni, stabilność wymiarową oraz kształtową. Sam proces wtrysku po ustaleniu odpowiednich parametrów trwa zaledwie kilka sekund, w ciągu, których ciekły materiał wypełnia obie połówki formy. Pod koniec tego etapu, następuje docisk, który ma za zadanie wyeliminować wszelkie pęcherzyki powietrza z wnętrza przyszłej wypraski, co zwiększy jej doraźną wytrzymałość.

 

Po ochłodzeniu, gotowy detal jest wypychany z formy, która czeka na kolejną dawkę ciekłego aluminium. Proces ten jest w pełni zautomatyzowany aby nie narażać pracowników na niebezpieczeństwo poparzenia jak również zoptymalizować czas produkcji. Odlana część przechodzi przez skrupulatną kontrolę. Profesjonalnie przygotowany proces odlewania aluminium zapewnia najwyższą jakość oraz wysoką wytrzymałość. Proces produkcji elementów z aluminium nie kończy się jednak tylko na wtrysku. Tutaj po wychłodzeniu elementów następuje jeszcze etap obróbki ściernej – tak aby wszystkie krawędzie zostały wygładzone i element uzyskał swój docelowy wygląd.