Aktualności

Zaciskarki z oferty Sigern do paneli ogrodzeniowych – czym się charakteryzują i gdzie je wykorzystać?

Zaciskarki przeznaczone są do realizowania różnych zadań, a ich użytkownicy oczekują, że narzędzia ręczne posłużą im przez długi czas. Aby faktycznie tak było, warto wybierać solidne produkty, które znajdziesz w asortymencie sklepu Sigern. Z ich pomocą tworzenie połączeń w ogrodzeniach z wykorzystaniem nierdzewnych spinek okaże się proste oraz szybkie.

 

Charakterystyka zaciskarek Sigern

 

Zaciskarki Sigern powstają w procesie produkcji seryjnej w kilku opcjach do wyboru, co pozwala na dopasowanie narzędzia do zakresu prac oraz grubości paneli (rekomendowane fi5). Osoby, które korzystają z zaciskarki także przy instalacji innych przęseł mogą nabyć model Easymatch  z wymiennymi końcówkami. Są one odpowiednie dla paneli o średnicach od fi 3 do fi 5. Ważny jest materiał, z jakiego powstają zaciskarki, a tutaj jest nim wysokogatunkowa stal narzędziowa oraz hartowane galwanizowane krawędzie robocze. To oznacza wysoką odporność na ścieranie, brak ryzyka korozji czy utleniania. W ten sposób możesz mieć pewność, że sprzęt długo będzie pracował niezawodnie, a przy okazji estetycznie prezentował się w Twojej skrzynce z narzędziami.

 

Niska waga narzędzi z serii Standard i Easymatch (2,8 kg) znacznie ułatwia manewrowanie nimi. Ręka się nie męczy, a rączka z antypoślizgowego materiału leży w niej bardzo pewnie i stabilnie. Dodatkowo w wersji Easymatch została zastosowana sprężyna, dzięki której nie ma konieczności podtrzymywania spinki, bo nie wypada. Montaż jest więc dużo łatwiejszy i szybszy.

 

 

Gdzie wykorzystać zaciskarki do spinek?

 

Zaciskarki są przeznaczone do łączenia paneli w ogrodzeniach przy pomocy spinek nierdzewnych. Narzędzia ręczne są doskonałe do użytkowania profesjonalnego, nawet w trudnodostępnych miejscach. Użytkownicy, również amatorzy, doceniają je przede wszystkim za niską wagę, możliwość indywidualnego dopasowania głowicy do rodzaju montowanych przęseł czy wreszcie za wysoką stabilność montażu. To oznacza, że nie musisz wkładać dużo siły nawet wtedy, gdy do zaciśnięcia są panele łączone pod kątem 90 stopni bez użycia słupka.

 

Zaciskarki do złącz i opasek sprawdzą się podczas montowania ogrodzeń, gabionów, wiat, altan, śmietników oraz innych konstrukcji z paneli siatkowych. Posiadając własne narzędzia możesz uniezależnić się od zewnętrznych fachowców i wiele prac instalacyjnych czy naprawczych wykonywać samodzielnie.

 

To właśnie obietnica tej niezależności oraz dużej elastyczności w realizowaniu zadań sprawia, że z oferty Sigern korzystają zarówno profesjonaliści jak i amatorzy. Warto mieć zaciskarkę w domowym warsztacie i nowoczesnej skrzynce narzędziowej.