Aktualności

Projekt koncepcyjny / modelowanie 3D – dlaczego ten etap jest tak ważny? Vademecum klienta

Masz pomysł? W Twojej głowie pojawia się idea, wynalazek, który, jak przeczuwasz, może się okazać rewolucyjny? A przynajmniej atrakcyjny dla odbiorcy, zaspokajający niszę, poprawiający komfort czy bezpieczeństwo? Na tym etapie Twój sukces wcale nie musi się skończyć, a może się dopiero zaczynać. Wystarczy, że wyobrażenie zmieni się w projekt koncepcyjny i otrzyma kształt w procesie modelowania 3D. Zobacz, jak to wygląda w praktyce!

 

Gdy rodzi się pomysł…

 

Ile genialnych wynalazków, a nawet zupełnie zwyczajnych, lecz dzisiaj niezbędnych nam rzeczy nie ujrzałoby światła dziennego, gdyby ich pomysłodawcy nie zrobili nic, aby wcielić ideę w życie. Rezygnacja pojawia się szybko, a głównym powodem zaniechania działania są wydatki związane z produkcją. Również sam proces wydaje się być bardzo czasochłonny i wymagający specjalistycznej wiedzy. Ale czy na pewno?

Jeżeli podejmiesz współpracę z Sigern możesz liczyć na wsparcie ekspertów oraz kompleksową obsługę Twojego zamówienia – od projektu do produktu. Warto zacząć od niezobowiązującej wyceny, która dostarczy Ci informacji o kosztach całej usługi i już na wstępie pozwoli oszacować, czy inwestycja się opłaci.

 

Znalezienie wykonawcy projektu i trójwymiarowego modelu

 

Twój projekt zasługuje na fachową konsultację oraz wykonawstwo zgodne z najlepszymi standardami. Dla uzyskania jak najlepszych efektów nie należy lekceważyć czy pomijać modelowania wizualnego oraz technologicznego 3D. Wytworzenie pełno funkcjonalnego prototypu to kolejny krok, a jakie są następne?

1. Przygotowanie dokumentacji projektowej – projekt CAD/CAM.

2. Budowa formy wtryskowej pod konkretny produkt lub dobór innej metody produkcyjnej w zależności od produktu, materiału, stopnia skomplikowania konstrukcji.

3. Wykonanie próbnych wtrysków i prototypów.

4. Rozpoczęcie produkcji seryjnej metodą wtrysku, toczenia lub frezowania.

 

 

Od projektu do produktu – to przyświecający nam cel. Realizujemy go przy pomocy nowocześnie wyposażonego parku maszynowego, na który składają się nowoczesne wtryskarki o sile ścisku od 60-300 ton, a także najlepszych specjalistów z działu kreatywnego.

 

Połączenie pasji z wiedzą oraz zaawansowanym zapleczem technologicznym pozwala na realizowanie różnych, w tym także wymagających i skomplikowanych zamówień na projektowanie i prototypowanie elementów z tworzyw sztucznych, konstruowanie form wtryskowych czy produkcję seryjną wtryskarkami. Dostępne są też inne metody dobierane indywidualne, w tym obróbka skrawaniem oraz toczeniem.