Odlewy ciśnieniowe ze stopów aluminium
odlew

Drugą metodą wykorzystywaną przez nas w produkcji seryjnej jest technologia odlewnicza. Proces wygląda praktycznie tak samo jak przy produkcji elementów z tworzyw. W pierwszej kolejności wykonywana jest forma wtryskowa do której pod ciśnieniem wtryskuje się rozpuszczone stopy aluminium. Odlewy aluminiowe wyróżniają się dobrymi właściwościami mechanicznymi, dużą wytrzymałością, gładką i estetycznie wykonaną powierzchnią po dodatkowym procesie obróbki, a także dużą dokładnością wymiarową. To powoduje, że dopasowanie do siebie poszczególnych elementów nie stanowi żadnego problemu. Ta metoda również pozwala na precyzyjną produkcję seryjną dużych partii produktów.

Ciągle rozwijany park maszyn umożliwia produkcję coraz większych rozmiarów produktów a nowoczesne technologie produkcyjne pozwalają na podejmowanie coraz trudniejszych tematów.

Modele odlewnicze oraz formy wtryskowe wykonujemy w naszej narzędziowni, co znacznie ułatwia proces produkcyjny jak również obniża jego koszty. Proces ten obejmuje projektowanie 3D, prototypowanie oraz budowę narzędzi produkcyjnych w technologii CNC. Etapem końcowym jest oczywiście sama produkcja seryjna elementów metodą wtrysku.

Co oferujemy:

Projekt koncepcyjny Model 3D Prototyp

Wykonanie narzędzi - form wtryskowych

Wtryski próbne - Produkcja seryjna elementów z aluminium

Poniżej przykładowe zdjęcia elementów z aluminium:

Parametry techniczne gotowych elementów

  • Siła zwarcia wtryskarek do aluminium do 700 ton
  • Maksymalna gramatura elementów: 4000 g
Masz pomysł na swój produkt?
Napisz, wycenimy go za darmo

    Pola oznaczone (*) są obowiązkowe.