Czym jest obróbka mechaniczna metali CNC ?
Obróbka CNC to podstawowa technika wytwarzania elementów i narzędzi ze stali jak i tworzyw metodą skrawania. Charakteryzuje się niezwykłą precyzją wykonania elementów, uzyskiwaną dzięki wykorzystaniu programów komputerowych. Za pomocą różnego rodzaju narzędzi takich jak frezarki, tokarki, przecinarki czy szlifierki wykonuje się obróbkę CNC, polegającą na skrawaniu niewielkich fragmentów od zasadniczej części kształtowanego elementu. Co ważne, skrawaniem można nie tylko uzyskać konkretny kształt, ale również wygładzić krawędzie – co jest ważnym parametrem technicznym, wpływającym na estetykę produktu. Przed przystąpieniem do mechanicznego etapu prac, specjalistyczny program analizuje rodzaj materiału i jego chropowatość, uwzględniając oczekiwania klienta.

Obróbka CNC dzieli się na frezowanie i toczenie. Do frezowania zazwyczaj wykorzystuje się obróbkę pionową, natomiast toczeniu podlegają najczęściej elementy cylindryczne. Obróbka sterowana numerycznie umożliwia wykonywanie w pełni powtarzalnych detali, co obecnie jest wymogiem odbiorców przemysłowych i pozwala na odpowiednie wykończenie potrzebnego produktu. Inne operacje obróbki skrawaniem to zazwyczaj: wiercenie, planowanie, szlifowanie, grawerowanie. Toczenie CNC to z kolei obróbka, która pozwoliła na skrawanie skomplikowanych kształtów, których nie można uzyskać na obrabiarkach konwencjonalnych. Za pomocą toczenia przygotować można nawet bardzo małe detale o średnicy nieprzekraczającej kilka milimetrów.
Najwyższa wydajność zagwarantowana dzięki fachowej obróbce CNC
Dzięki obróbce CNC możliwa jest wysokowydajna produkcja rozmaitych elementów – każdy z nich wygląda identycznie, tak jak zaplanowano w projekcie. Przy obróbce tego rodzaju możliwa jest również pełna automatyzacja, dzięki której wytwarzanie wyrobów trwa o wiele krócej. Toczenie i frezowanie pozwalają także zminimalizować straty materiału wejściowego powstające podczas obróbki.
Masz pomysł na swój produkt?
Napisz, wycenimy go za darmo

    Pola oznaczone (*) są obowiązkowe.