Aktualności

Kiedy warto zastanowić się nad produkcją na zamówienie, a kiedy lepiej kupić dostępny produkt?

Zdarza się, że do realizacji masz zlecenie, które wymaga indywidualnego podejścia. Możliwe że chcesz wprowadzić na rynek nowy produkt pod własną marką ale nie wiesz od jakiej strony się do tego zabrać. Potrzebujesz projektu jak również jego realizacji. W takiej sytuacji poszukiwanie gotowych rozwiązań może się nie udać i lepszym okaże się przekazanie procesu produkcji do innej firmy zgodnie z Twoimi wytycznymi… i od tego właśnie jesteśmy MY.

 

Jak wygląda produkcja seryjna na zamówienie?

 

W Sigern realizujemy zamówienia klientów kompleksowo. Co to oznacza? Od pomysłu do produktu, czyli zaczynając od pomocy w przygotowaniu projektu (chyba że masz już swoje rozwiązanie przygotowane od strony technicznej) – w takim przypadku rysunek techniczny, który otrzymujemy od Ciebie jest naszym punktem startowym. Wykonujemy proces modelowania 3d, w narzędziowni przygotowujemy formy wtryskowe, na których w dalszym etapie przejdziemy do produkcji elementów końcowych w naszej wtryskowni. Nie podzlecamy prac innym wykonawcom, przez co koszt produkcji i czas jaki na nią należy poświecić jest atrakcyjniejszy w porównaniu do konkurencji. Elementy z tworzyw wykonywane metodą wtrysku są powtarzalne i precyzyjne. Dobieramy rodzaj materiału tak aby produkt końcowy spełniał oczekiwania klienta pod kątem wytrzymałościowym i użytkowym.

 

Naszą narzędziownie wykorzystujemy głównie w celu przygotowania oprzyrządowania jak również form wtryskowych niezbędnych w dalszych etapach produkcji metodą wtrysku zarówno tworzyw sztucznych jak i metali lekkich takich jak aluminium. Czasami zdarza się nam usługowo wykonywać zlecenia związane z obróbką skrawaniem ale nie jest to główny kierunek naszych działań – skupiamy się na przetwórstwie tworzyw pod indywidualne zapytania klienta. Produkcja na zamówienie oznacza też stałe konsultacje i doradztwo techniczne ze strony naszych specjalistów.

 

 

Kiedy lepiej zamówić gotowy produkt?

 

Zdarza się, że priorytetem w danym zleceniu jest szybkie skończenie pracy. Produkt, który potrzebujesz do wykonania zadania jest standardowy, łatwo dostępny i tani. Często potrzebujesz niewielką ilość produktów dostępnych od ręki. W takich przypadkach trzeba bazować na gotowych rozwiązaniach. Jeśli jesteś z branży ogrodzeniowej w naszym sklepie internetowym znajdziesz kilka gotowych produktów, które mogą cię zainteresować. Wszystkich pozostałych, którzy zastanawiają się nad swoim autorskim rozwiązaniem i rozważają sprzedaż produktu pod swoja marką w ilościach seryjnych, zapraszam do składania zapytań o wycenę i realizacje projektu. Z chęcią poświecimy czas na to by pomóc w realizacji twoich projektów.

 

Zarówno produkcja na zamówienie, jak również korzystanie z gotowych rozwiązań mają swoje zalety. Najważniejsze to wybrać system, który w danym momencie najlepiej odpowiada Twoim oczekiwaniom.