Aktualności

Funkcje grotów w nowoczesnych ogrodzeniach

Planujesz budowę ogrodzenia wokół swojej posesji? A może chcesz zmodernizować ogrodzenie, które już masz? Przed przystąpieniem do prac zastanów się, jaką formę i styl ma mieć przyszła konstrukcja. Jeżeli zależy Ci na wysokiej estetyce, a także funkcjonalności, pamiętaj o wyborze dobrych gatunkowo grotów nakładanych na słupki. Jaką rolę grają w całym przedsięwzięciu?

 

Estetyczne zwieńczenie ogrodzenia

 

Groty stanowią zakończenie profili ogrodzeniowych. Ich wygląd powinien być dopasowany do stylistyki przęseł, jak również całej nieruchomości. Do wyboru są różne wersje tych elementów – od klasycznych np. w formie szpica, strzałki czy kuli aż po misterne rzeźbione, inspirowane klimatami retro. Najważniejsze jest jednak, aby te, które wybierzesz reprezentowały wysoką jakość wykonania. Wtedy będą cieszyły oko pięknym wyglądem przez dłuższy czas, a do tego spełnią należycie swoją praktyczną funkcję ochronną.

 

Praktyczne zastosowanie grotów

 

Spiczaste groty ogrodzeniowe doskonale nadają się do chronienia posesji przed nieproszonymi gośćmi. Trudno sforsować siatkę najeżoną kolcami. Taka przeszkoda skutecznie odstrasza nie tylko ludzi, ale też zwierzęta, głównie ptaki.

 

Groty nakładane na przęsła skutecznie zabezpieczają je przed przenikaniem wilgoci, która jest bezpośrednią przyczyną korozji. Elementy z wysokogatunkowej stali są odporne na działanie wody, a także innych czynników atmosferycznych – promieniowania słonecznego, mrozu. Długo zachowują swój wygląd.

 

 

Groty ogrodzeniowe można wykorzystać przy budowie ogrodzenia, ale równie dobrze sprawdzają się do wykańczania balustrad na klatkach schodowych, bramek i furtek. Są stosowane nie tylko przez osoby prywatne, ale też zarządzających obiektami sakralnymi, instytucjami państwowymi czy placówkami dydaktycznymi.

 

Groty w sklepie Sigern

 

W ofercie sklepu Sigern znajdują się groty spiczaste, okrągłe, w kształcie kropli, piramidki, strzałek. Ich zaletą jest możliwość bezpośredniego montażu na ogrodzeniu, poprzez nabicie odpowiednim przyrządem montażowym, bez konieczności spawania. Forma instalacji niewymagająca narzędzi jest bardzo komfortowa. Pozwala na obsadzanie zaślepek poprzez nabijanie  ich na profile. Jest to możliwe nie tylko na etapie produkcji, ale też na gotowych ogrodzeniach.

 

Dostępne produkty są wykonywane ze stali lub z wysokogatunkowych tworzyw sztucznych, malowanych proszkowo. Kupujący może określić liczbę potrzebnych elementów, ich kształt oraz kolor. Oferowane odcienie to czarny mat, grafit oraz jasny szary.