Aktualności

Elementy potrzebne do montażu nowoczesnego ogrodzenia

Stworzenie ogrodzenia wymaga sięgnięcia po solidne elementy, które będą ze sobą kompatybilne tak pod względem wymiarów, jak i designu. W ofercie produkcji seryjnej Sigern znalazły się produkty, przy pomocy których wybudujesz i wykończysz płot wokół swojej nieruchomości. Oferowane towary są dostępne dla osób prywatnych, firm budowlanych i zajmujących się aranżacją terenów zielonych. Służą też jako komponenty w produkcji całych ogrodzeń.

 

Jednym z już rozpoznawalnych produktów Sigern przeznaczonych do branży ogrodzeniowej są mocowania deski oraz zaciskarki do paneli. Mocowania są wykonywane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Oznacza to, że pozostają stabilne, estetyczne i nienaruszone przez korozję przez wiele lat. Dzięki tym produktom, teren wokół posesji zostaje w prosty i szybki sposób ogrodzony. Poprawia się nie tylko design, ale też funkcjonalność i poziom bezpieczeństwa.

 

Elementy montażowe do ogrodzeń

 

Jeżeli ogrodzenie dopiero powstaje, nie musisz martwić się demontażem starego płotu. Od razu możesz przejść do wytyczenia linii, po której poprowadzona zostanie siatka czy murek z przęsłami. Pamiętaj o zachowaniu odpowiedniej odległości od sąsiedniej posesji czy drogi przeznaczonej do użytku wspólnego. Na tym etapie potrzebne Ci będą profile stalowe, śruby montażowe. Niezbędne będą także groty ogrodzeniowe służące do wykańczania profili przyrządy do montażu.

 

W przypadku płotów drewnianych ważnymi elementami instalacyjnymi są przęsła, kantówki, wkręty, kątowniki i śruby do kotew. Konstrukcje metalowe wymagają sięgnięcia po słupki osadzane w ziemi lub betonowym murku oraz podpory ocynkowane. Niezbędne będą obejmy do łączenia sąsiadujących ze sobą paneli narożnych lub umieszczonych w jednej linii. Do zabezpieczania słupków przed gromadzeniem wody, wybierz groty ogrodzeniowe.

 

 

Narzędzia do montażu ogrodzeń

 

Trudno wyobrazić sobie montaż ogrodzenia i połączenie jego poszczególnych elementów bez dobrej klasy narzędzi. Do przeprowadzenia prac potrzebne będą m.in. spawarka, szlifierka, wiertarka oraz proste narzędzia ręczne znajdujące się w każdym, nawet domowym warsztacie – zaciskarka do łączenia paneli, młotek, śrubokręt czy klucz.

 

Po zakończeniu prac montażowych, nadchodzi czas na podziwianie swojego dzieła. Jeżeli zależy Ci na tym, aby ogrodzenie jak najdłużej zachowało swój estetyczny wygląd, zadbaj o jego prawidłową konserwację. Deski drewniane zaimpregnuj, korzystając z dobrego oleju lub lakieru, a przęsła metalowe pokryj farbą dedykowaną ogrodzeniom kutym.